Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontrast

Kontrast

Zmień język

Ruszają loty do Izraela

16Cze
2017
Ruszają loty do Izraela
16-06-2017

Już od 19 czerwca z Portu Lotniczego Lublin będzie można polecieć do Izraela. Połączenie realizowane będzie przez dwóch przewoźników - Polskie Linie Lotnicze LOT oraz linie lotnicze Wizz Air. Dzięki temu podróżni z rejsów do Tel Awiwu będą mogli skorzystać cztery razy w tygodniu.

  Od kilku lat konsekwentnie prowadziliśmy działania promocyjne, które w efekcie doprowadziły do otworzenia połączenia lotniczego z Lublina do Tel Awiwu. Zadowolenie jest szczególnie duże, ponieważ rejsy do Izraela oferuje z naszego lotniska dwóch przewoźników. To potwierdza potencjał tej trasy, a naszym pasażerom daje możliwość wybrania lotów w zależności od swoich potrzeb. Rejsy do Tel Awiwu mają szczególne znaczenie zarówno dla miasta, jak i dla całego regionu. Biorąc pod uwagę fakt, że Lublin ma już stabilny ruch turystyczny z Izraela, jestem przekonany, że to połączenie lotnicze przyczyni się do wzrostu liczby osób, odwiedzających nasze miasto. Warto pamiętać, że jest to także świetne miejsce do zaplanowania zimowego wypoczynku, czy to na weekend czy na dłuższy pobyt. W Izraelu słońce świeci przez ponad 330 dni w roku – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin.

 

Loty oferowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT będą realizowane według poniższego rozkładu:

 

Trasa Godzina wylotu Godzina przylotu Dni operacji Nr. rejsu
Tel Awiw (TLV) – Lublin (LUZ)  21:30 00:10 3...7 LO 166
Lublin (LUZ) – Tel Awiw (TLV) 06:10  10:45 1...... LO 165
Lublin (LUZ) – Tel Awiw (TLV) 05:00 09:35 ...4... LO 165

 

Linie lotnicze Wizz Air oferują połączenie zgodnie z rozkładem poniżej:

Trasa Godzina wylotu Godzina przylotu Dni operacji Nr. rejsu
Lublin (LUZ) – Tel Awiw (TLV) 17:05 21:30 1.... W6 2093
Tel Awiw (TLV) - Lublin (LUZ) 22:20  00:55  1... W6 2094
Lublin (LUZ) – Tel Awiw (TLV) 17:05  21:30   ....5*  W6 2093
Tel Awiw (TLV) - Lublin (LUZ) 22:20 00:55 ....5* W6 2094

*Rejsy realizowane z wyjątkiem: 7 lipca, 4 sierpnia oraz 8 września.

 

- Razem z rozpoczęciem lotów do Izraela, na lotnisku pojawią się nowe linie lotnicze – PLL LOT. Jestem bardzo zadowolony z rozpoczęcia współpracy z naszym narodowym przewoźnikiem. Mam nadzieję, że połączenia na trasie Lublin – Tel Awiw, będą dopiero początkiem naszych wspólnych działań, które w przyszłości zaowocują kolejnymi połączeniami – dodał Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin.

 

Linie lotnicze LOT przygotowały dla wszystkich pasażerów, którzy 19 czerwca w godzinach od 5:00 do18:00 będą korzystali z Portu Lotniczego Lublin, specjalną Strefę Relaksu LOT. Na środku hali ogólnodostępnej terminala zostanie zaaranżowana plaża z palmami, imitującymi te w Izraelu. Pojawią się także wakacyjne leżaki, na których będzie można odpocząć. Pasażerowie, oczekujący na lot będą mogli skorzystać z atrakcji nawiązujących do kultury Izraela – m.in. nauczyć się podstaw kaligrafii hebrajskiej. Nie zabraknie też izraelskich przekąsek oraz kawy przygotowanej przez profesjonalnego baristę.

 

Powrót