Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontrast

Kontrast

Zmień język

Port Lotniczy Lublin przyjazny spotterom - Informacja prasowa

08Paź
2013
Port Lotniczy Lublin przyjazny spotterom - Informacja prasowa
08-10-2013

Port Lotniczy Lublin we współpracy z grupą pasjonatów fotografujących statki powietrzne, wybudował tzw. górkę spotterską. Dzięki temu powstało specjalne miejsce, z którego można z bliska obserwować samoloty lądujące i startujące z lotniska.

Z faktu powstania górki spotterskiej zadowolone są obie strony, bo jak podkreśla Krzysztof Wójtowicz, Prezes Portu Lotniczego Lublin spotterzy są bardzo potrzebni na lotnisku.
 
- Można powiedzieć, że są dodatkową „parą oczu”, służącą zapewnieniu bezpieczeństwa. Spędzając na lotnisku bardzo dużo czasu, bo jest to ich hobby, mogą zauważyć coś ważnego jako pierwsi. Dlatego cieszę się, że mogliśmy wesprzeć starania grupy pasjonatów z naszego regionu i pomóc im w realizacji pasji – powiedział prezes Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz .
 
Prace nad górką rozpoczęły się od wyboru miejsca. Pod uwagę brano przede wszystkim dostępność terenu oraz miejsce, z najlepszym widokiem na lotnisko. Górka spotterska położona jest po południowej stronie pasa startowego, w bezpiecznej odległości od terenu lotniska. Miejsce jest dostępne dla każdego obserwatora, który będzie chciał z bliska przyjrzeć się pracy portu lotniczego i uwiecznić to na zdjęciach. Wjazd na górkę znajduje się przy nowej drodze w stronę Janowic – zjazd z ronda przy drodze do Megwii.
 
- To dla nas świetna zabawa. Teraz bardzo dokładnie możemy uchwycić moment startu
i lądowania samolotów, ponieważ wzniesienie znajduje się niedaleko od punktu przyziemienia z kierunku 025. Górka jest usytuowana wystarczająco wysoko, więc ogrodzenie nie jest dla nas przeszkodą, by wykonać ciekawe ujęcia - mówi Jacek Sim, reprezentant grupy lubelskich spotterów, który uczestniczył w pracach przy powstanie górki.
 
Budowa rozpoczęła się pod koniec sierpnia br. Port Lotniczy Lublin zapewnił środki techniczne m.in. sprzęt, dzięki któremu możliwe było odpowiednie ukształtowanie terenu. Natomiast spotterzy zajęli się wzmocnieniem górki, własnoręcznie ułożyli siatkę i posiali trawę. W przyszłości wybudowane zostanie ogrodzenie oraz barierki ochronne na szczycie górki.
Powrót