Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontrast

Kontrast

Zmień język

Port Lotniczy Lublin podsumował loty czarterowe - Informacja prasowa

01Paź
2013
Port Lotniczy Lublin podsumował loty czarterowe - Informacja prasowa
01-10-2013

6310 pasażerów lotów czarterowych odprawiono w sezonie letnim z Portu Lotniczego Lublin. Łącznie wykonano 58 operacji lotniczych. Mieszkańcy regionu lubelskiego, dzięki lotnisku, skorzystali z wygodnego transportu do kurortów w Turcji i Bułgarii.

ierwszy wakacyjny czarter z Portu Lotniczego Lublin ruszył 14 czerwca. Był to samolot linii lotniczych Enter Air, który zabrał pasażerów do Burgas w Bułgarii. Ostatni lot czarterowy odbył się 25 września. Podróżni za pośrednictwem Travel Service Polska polecieli do Antalyi w Turcji.
 
- Czartery są ważną częścią ruchu lotniczego, dlatego przykładamy dużą wagę do dalszego ich rozwoju. Mam nadzieję, że z roku na rok ich liczba będzie rosła. W tym celu w kolejnym sezonie zamierzamy nawiązać jeszcze bliższą współpracę z biurami podróży, gdyż od ich atrakcyjnej oferty zależy także i nasz sukces - podkreśla Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.
 
Loty odbywały się dwa razy w tygodniu (w środy do Turcji, w piątki do Bułgarii). Czartery cieszyły się dużą popularnością wśród mieszkańców województwa lubelskiego. Średni wypełnienie samolotu wynosiło blisko 80 proc. Na trasie Lublin-Burgas wykonano 28 operacji lotniczych i przewieziono blisko 1800 pasażerów Z kolei z 30 połączeń na trasie Lublin-Antalya, skorzystało ponad 4500 turystów
 
Połączenia czarterowe z lotniska oferowało 6 touroperatorów: Itaka, Rainbow Tours, Exim Tours, Tui, Alfa Star oraz Neckermann.
 
Powrót