Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontrast

Kontrast

Zmień język

Przeszkody i dźwigi w otoczeniu lotniska

Mając na uwadze bezpieczeństwo operacji lotniczych, PLL przypomina o konieczności uzyskania z odpowiednim wyprzedzeniem w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego decyzji zezwalającej na tymczasowe przekroczenie powierzchni ograniczających (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 25 czerwca 2003 r. w sprawie sposobu zgłaszania oraz oznakowania przeszkód lotniczych - Dz. U. z 2013 r. Nr 130 poz. 1193).

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z ustawą Prawo Lotnicze (Dz. U. z 2013 r. poz. 1393 z późn. zm.), oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 25 czerwca 2003 r. w sprawie warunków, jakie powinny spełniać obiekty budowlane oraz naturalne w otoczeniu lotniska (Dz. U. z 2013 r. Nr 130 poz. 1192), Zarządzający Portem Lotniczym Lublin S.A. prowadzi Dokumentację Rejestracyjną Lotniska, w skład której wchodzi mapa obrazująca „Powierzchnie Ograniczające Wysokość Zabudowy i Obiektów Naturalnych w Rejonie Lotniska Lublin (EPLB)”.

Z aktualną mapą przedstawiającą „Powierzchnie Ograniczające Wysokość Zabudowy i Obiektów Naturalnych w Rejonie Lotniska Lublin (EPLB)” można zapoznać się klikając w poniższą ikonkę.

 Mapa przedstawiająca powierzchnie ograniczające wysokość zabudowy i obiektów naturalnych w rejonie Lotniska Lublin (EPLB)Mapa przedstawiająca powierzchnie ograniczające wysokość zabudowy i obiektów naturalnych w rejonie Lotniska Lublin (EPLB) 

Pytania dotyczące przeszkód oraz powierzchni ograniczających prosimy kierować na adres dopl @ airport.lublin.pl.

Wszelkie dodatkowe informacje, w tym również dane kontaktowe do Urzędu Lotnictwa Cywilnego, dostępne są na stronach ULC www.ulc.gov.pl .

Powrót