Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontrast

Kontrast

Zmień język

Ważne informacje dla podróżujących do Anglii i Holandii

14-01-2021

Ważne informacje dla podróżujących do Anglii i Holandii

‼ Ważna informacja dla osób podróżujących do Anglii ‼

Od 18 stycznia od godz. 4:00 rano obowiązkowe jest przedłożenie negatywnego testu na koronawirusa przed wjazdem do Anglii wykonanego do 72 godzin przed przybyciem. Obowiązuje to wszystkich przyjezdnych powyżej 11. roku życia. Test nie zwalnia z obowiązku odbycia obowiązkowej 10-dniowej samoizolacji po powrocie z kraju, który nie znajduje się na liście korytarzy podróży.

Za brak testu na granicy może grozić kara w wysokości £ 500.

Linie lotnicze mają obowiązek sprawdzać czy pasażer posiada negatywny wynik testu przed przyjęciem pasażera na pokład.

Więcej informacji: https://bit.ly/39wkDNU

 

Przypominamy, że:

Od 29 grudnia 2020 r. od godz. 00:01 wszyscy podróżni wjeżdżający do Królestwa Niderlandów drogą powietrzną (osoby 13+) z krajów oznaczonych kodem pomarańczowym lub czerwonym (w tym z Polski) muszą okazać przewoźnikowi przed wejściem na pokład negatywny wynik testu PCR na Sars-Cov-2/COVID-19 wykonanego na maksimum 72 godziny przed momentem przylotu do Holandii. Akceptowane będą zaświadczenia potwierdzające wynik testu w językach angielskim, duńskim, francuskim, hiszpańskim i niemieckim oraz powinny zawierać nazwę instytutu lub laboratorium, który badanie wykonał.

Więcej informacji: https://bit.ly/3nTeOQV

Od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r. osoby wracające do Polski transportem zbiorowym, w tym samolotami, zobowiązane są do odbycia 10-dniowej kwarantanny.

Lista wyjątków: https://bit.ly/3aN3CS3

Powrót