Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontrast

Kontrast

Zmień język

Zmiany w zasadach przekraczania granic UE

20Kwi
2017
 Zmiany w zasadach przekraczania granic UE
20-04-2017

Informacja dla pasażerów - Zmiany w zasadach przekraczania granic UE

 

Z dniem 7 kwietnia 2017 r. wchodzą w życie przepisy rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/458 z dnia 15 marca 2017 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) 2016/399 (Kodeks graniczny Schengen) w odniesieniu do zintensyfikowania odpraw na granicach zewnętrznych z wykorzystaniem odpowiednich baz danych.

  

Zmiana przepisów Kodeksu granicznego Schengen może mieć istotny wpływ na wydłużenie czasu przekraczania granic, w szczególności na lotniczych przejściach granicznych, bowiem nakłada ona na służby graniczne obowiązek prowadzenia systematycznych i szczegółowych kontroli, zarówno podczas wjazdu jak i wyjazdu, w odniesieniu do wszystkich pasażerów.

 

Celem wprowadzenia nowych zasad kontroli są nadrzędne względy dotyczące bezpieczeństwa Unii Europejskiej i jej obywateli, a kontrole takie będą prowadzone we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej.

 

Wobec powyższego należy mieć na względzie, iż istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się kolejek i wydłużonego czasu oczekiwania na odprawę graniczną przed planowanym odlotem.

 

Więcej informacji:

Powrót