Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontrast

Kontrast

Zmień język

Zmiany w zimowym rozkładzie Ryanaira

26Wrz
2013
Zmiany w zimowym rozkładzie Ryanaira
26-09-2013

Linie lotnicze Ryanair poinformowały o wprowadzeniu zmian w zimowym rozkładzie lotów z Portu Lotniczego Lublin. Zmiany obejmują zawieszenie funkcjonowania trasy Lublin – Liverpool w sezonie zimowym, wprowadzenie dodatkowych rejsów do Londynu w okresie świątecznym.

Zmiany spowodowane są decyzją przewoźnika o zawieszeniu na okres zimowy 49 połączeń z Polski i uziemieniu do 80 samolotów w całej Europie.

Początkowo przewoźnik planował utrzymanie trasy także w sezonie zimowym jednak ostatecznie ograniczenia objęły również loty do Liverpoolu.

- Loty z Lublina do Liverpoolu cieszą się dużą popularnością wśród podróżnych, średnie obłożenie to 90%,  dlatego jesteśmy  zaskoczeni decyzją przewoźnika o  okresowym zawieszeniu lotów na tej trasie - mówi Krzysztof Wojtowicz Prezes Portu Lotniczego Lublin
 

Ryanair zapewnia o wznowieniu rejsów do Liverpoolu i dalszym rozwoju swojej siatki połączeń z Portu Lotniczego Lublin od sezonu letniego 2014. Szczegóły oferty letniej będą znane w przeciągu najbliższych 4-6 tygodni.

Niezależnie od decyzji o zawieszeniu lotów do Liverpoolu, w sezonie zimowym 2013/2014 Port Lotniczy Lublin będzie oferował łącznie 14 lotów tygodniowo, obsługiwanych przez 3 przewoźników. Będą to loty do Londynu Stansted (3 razy w tygodniu), Londynu Luotn (3 razy w tygodniu), Oslo (2 razy w tygodniu), Dublina (2 razy  w tygodniu), Gdańska (2 razy w tygodniu) i Mediolanu (2  razy w tygodniu). W niedługim czasie rozpocznie się sprzedaż biletów na trasie z Lublina do Mediolanu. W sezonie zimowym liczba lotów wzrośnie o 35 proc., w porównaniu do sezonu poprzedniego.

Powrót