Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontrast

Kontrast

Zmień język

Zapraszamy do Mediolanu z Lublina

17Gru
2013
Zapraszamy do Mediolanu z Lublina
17-12-2013

Już od 28 lutego 2014 roku z lotniska w Lublinie wystartują samoloty Eurolotu do Mediolanu na główne lotnisko – Malpensa. Trasę obsługiwać będą 78. miejscowe Bombardiery Q400. Ceny biletów, których sprzedaż rozpoczęła się już dziś, zaczynają się od 399 zł w obydwie strony.

Podróż potrwa ok. 3 godzin. Samoloty z Lublina startować będą w piątki i niedziele o godz. 15.00, natomiast rejs powrotny zaplanowany jest na godz. 18.35.
 
Cieszę się z rozbudowy siatki połączeń lubelskiego lotniska. Mediolan to kierunek ważny dla Lublina przede wszystkim ze względów biznesowych. Nie mam jednak wątpliwości, że z tej oferty chętnie skorzystają również mieszkańcy miasta regionu, zainteresowani Mediolanem i Włochami ze względów turystycznychmówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin
 
Stolica Lombardii położona pomiędzy rzekami Ticino, Adda, Po i Alpami, to nie tylko  fantastyczne miejsce na wypoczynek i turystykę. Znajdują się tu najstarsze uniwersytety, Akademie Literatury i instytuty naukowe. Nawet najmniej uważny turysta dostrzeże piękną architekturę miasta.
 
Mediolan to również najważniejszy włoski ośrodek gospodarczo-finansowy i jedno z najbogatszych miast Europy. Znane przede wszystkim jako stolica mody. Swoje kolekcje prezentują tu najwięksi projektanci. To dla Pań, a co dla Panów? Alfa Romeo – to Mediolan jest kolebką tej marki samochodów.
 
- Nasze starania o nowe destynacje są zbieżne z oczekiwaniami przedsiębiorców inwestujących w województwie lubelskim. Dlatego cieszymy się, że w naszym rozkładzie lotów od lutego znajdzie się połączenie do Włoch  – podkreśla prezes Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz.
 
Pomiędzy regionem lubelskim i Lombardią od lat istnieją silne związki biznesowe, a włoskie firmy uruchomiły na przestrzeni ostatnich lat liczne inwestycje w Lublinie i okolicach.

Od czasu uruchomienia naszego pierwszego połączenia do Lublina, otrzymujemy wiele zapytań odnośnie trasy do Mediolanu, zarówno od polskich i włoskich przedsiębiorców, którzy do tej pory nie mieli możliwości wygodnego i szybkiego dotarcia do Lublina. Proponowany przez nas rozkład lotów pozwala na dogodne podróże zarówno biznesowe, jak i turystyczne, myśleliśmy również o licznej Polonii z regionu lubelskiego w północnych Włoszech – mówi Mateusz Kokosiński, Dyrektor Handlowy w Eurolot.
 
Z Gdańska przez Lublin do Mediolanu

Połączenie z Lublina będzie też atrakcyjne dla Pomorzan. Mogą oni polecieć z Gdańska przez Lublin właśnie do Mediolanu. Samolot z Pomorza wystartuje o godz. 13.20 z lądowaniem w Lublinie o 14.35, a już o 15.00 zaplanowano rejs do Mediolanu. Połączenia powrotne z  mediolańskiego lotniska odbywać się będą o godzinie 18.35 z lądowaniem w Lublinie o 21.35.
Do Gdańska będzie można polecieć dalej już o godz. 22.00 i po godzinie i 20 minutach wylądować na lotnisku im. Lecha Wałęsy.

Na wszystkich rejsach Eurolotu można skorzystać ze zniżek, które dla dzieci w wieku 2-15 lat będą wynosić 33 % od taryfy, natomiast dla niemowląt do 2 lat – 90% taryfy. W cenie biletów wliczony jest również przewóz 1 sztuki bagażu rejestrowanego do 23 kg.
 
Sprawdź ceny i zarezerwuj bilet >>
Powrót