Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontrast

Kontrast

Zmień język

Z miesiąca na miesiąc coraz więcej połączeń biznesowych w Porcie Lotniczym Lublin

22Kwi
2013
Z miesiąca na miesiąc coraz więcej połączeń biznesowych w Porcie Lotniczym Lublin
22-04-2013

Dziś, tj. 22 kwietnia w Porcie Lotniczym Lublin wylądował Embraer 145, kilkudziesięciomiejscowy odrzutowiec, który przyleciał w barwach Eastern Airways, by zabrać pasażerów do Mediolanu.

W grudniu 2012 roku do Portu Lotniczego Lublin przyleciały 4 prywatne samoloty. W styczniu br. było ich 10, w lutym 13, w marcu 15.
W kwietniu już 16 tego typu operacji.

- To dowód na to, że lotnisko przyczyniło się do zwiększenia dostępności komunikacyjnej naszego regionu i przyciąga zagranicznych inwestorów. To dobry początek i jestem przekonany, że lotnictwo biznesowe w naszym województwie będzie rozwijało się jeszcze szybciej. Łatwa dostępność komunikacyjna dla przedsiębiorców to szansa na przyciągnięcie kapitału i rozwój Lubelszczyzny – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Grzegorz Muszyński.

W ramach general aviation, (lotnictwo ogólne za wyjątkiem lotów rozkładowych i wojskowych) w Porcie Lotniczym Lublin pojawiają się nowoczesne samoloty. W miniony piątek lotnisko gościło Bombardiera BD-100-1A10 Challenger 300. Wśród innych samolotów, znalazły się jeszcze m.in.: Hawker 900, Hawker 4000, Cessna Citation 2, Cessna Mustang, Falcon 7x oraz Saab 340.
Powrót