Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontrast

Kontrast

Zmień język

Z Lublina do Sztokholmu!

23Maj
2015
Z Lublina do Sztokholmu!
23-05-2015

Linie WizzAir uruchomiły połączenie lotnicze pomiędzy Sztokholmem a Lublinem. Pierwsze loty w obu kierunkach odbyły się w sobotę (23 maja). Na podróżnych, którzy tego dnia skorzystali z rejsu, czekały miłe niespodzianki. Uroczysta inauguracja połączenia odbyła się zarówno na lotnisku w Lublinie jak i w Sztokholmie.

Loty z Lublina do Sztokholmu (Skavsta) będą realizowane dwa razy w tygodniu we wtorki i soboty. Wylot ze Sztokholmu przewidziany jest na godzinę 7:55, z lądowaniem w Lublinie o 9:35. Z kolei samolot z Lublina będzie startował o godzinie 10:05, by w Szwecji wylądować o 11:55. 
 
W dniu inauguracji nowego połączenia na terenie Portu Lotniczego Lublin stanowiska check-in zostały oficjalnie otwarte przez Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka oraz Prezesa Portu Lotniczego Lublin Krzysztofa Wójtowicza, który przecinając wstęgę symbolicznie uruchomił połączenie. Lądujący samolot przywitał salut wodny, a na pasażerów czekała słodka niespodzianka w postaci tortu. 
 
–  Cieszę się, że nasza siatka połączeń powiększyła się o nową destynację, a nasi pasażerowie zyskali kolejne połączenie lotnicze. Od dziś mieszkańcy województwa lubelskiego w niespełna dwie godziny będą mogli polecieć bezpośrednio z Lublina do stolicy Szwecji. To dobra informacja dla wszystkich podróżnych, dla których Skandynawia jest celem podróży biznesowych i turystycznych  – mówi Krzysztof Wójtowicz prezes portu lotniczego Lublin.
 
Na lotnisku w Sztokholmie na pasażerów także czekała słodka niespodzianka.  Oprócz tego wszyscy podróżni, którzy w dniu inauguracji lotu skorzystali ze szwedzkiego lotniska, mieli możliwość wziąć udział w wirtualnym spacerze po województwie lubelskim.  Wszystko za sprawą specjalnego stoiska promocyjnego, na którym były wyświetlane panoramy 360 przedstawiające walory turystyczne przy wykorzystaniu okularów rozszerzonej rzeczywistości Oculus Rift. Technologia pozwoliła uczestnikom przenosić się bezpośrednio z terminalu w wybrane miejsce na Lubelszczyźnie. Do dyspozycji pasażerów była także specjalna fotobudka, która umożliwiła zrobienie zdjęć na tle atrakcyjnych miejsc województwa lubelskiego. Były to między innymi: rynek w Zamościu, Kazimierz Dolny, Janowiec oraz  Muzeum w Kozłówce.  To część akcji promującej województwo lubelskie realizowana przez Port Lotniczy Lublin i Urząd Marszałkowski w Lublinie. 
 
Nowe, regularne połączenia między Lublinem, a stolicą Szwecji realizują linie lotnicze Wizz Air. Przewoźnik 14. września br. otworzy w Porcie Lotniczym Lublin bazę operacyjną. Wizz Air zainauguruje też kolejne 3 nowe trasy (Bruksela Charleroi, Doncaster-Sheffield oraz Glasgow). Zwiększona zostanie także częstotliwość lotów do Londynu Luton i Oslo Torp.

 

Bilety można rezerwować przez stronę internetową przewoźnika: www.wizzair.com lub stronę internetową Portu Lotniczego Lublin: www.airport.lublin.pl.Z Lublina do Sztokholmu!

Powrót