Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontrast

Kontrast

Zmień język

Ruszyły loty do Mediolanu

28Lut
2014
Ruszyły loty do Mediolanu
28-02-2014

28 lutego z Portu Lotniczego Lublin odbył się inauguracyjny lot do Mediolanu. Pasażerowie, którzy za pośrednictwem linii lotniczych Eurolot odlatywali z lubelskiego lotniska, już w terminalu mogli poczuć przedsmak Włoch. Czekała na nich specjalna niespodzianka.

Samolot z Lublina do Mediolanu wystartował o godzinie 15. Stanowiska check-in zostały oficjalnie otwarte przez prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka oraz prezesa Portu Lotniczego Lublin Krzysztofa Wójtowicza, którzy przecinając wstęgę symbolicznie uruchomili połączenie.
 
- Mediolan to dla nas ważny kierunek. Czekali na niego pasażerowie, którzy podróżują do Włoch w sprawach biznesowych, jak również miłośnicy włoskiej kawy, mody i kultury, którzy odwiedzą Mediolan turystycznie - mówi Krzysztof Wójtowicz Prezes Portu Lotniczego Lublin.
 
Loty z Lublina do Mediolanu będą realizowane dwa razy w tygodniu. Samoloty z Lublina startować będą w piątki i niedziele o godz. 15.00. Połączenia powrotne z mediolańskiego lotniska w Malpensie odbywać się będą o godzinie 18.35 z lądowaniem w Lublinie o 21.35. Podróż trwa ok. 3 godzin.Trasę obsługują 78. miejscowe Bombardiery Q400 linii lotniczych Eurolot.
 
Aby umilić czas pasażerom oczekującym na wylot do Włoch, w dniu inauguracji tego połączenia Port Lotniczy Lublin przygotował włoski kącik kulinarny, gdzie podróżni mogli spróbować kilka rodzajów pizzy oraz bruschetty. Pizza była przygotowywana na oczach pasażerów przez kucharza. Podróżni mogli też spróbować cukierków Coffee Amo, o smaku włoskiej kawy. Specjalnie na tę okazję w terminalu  można było także usłyszeć największe włoskie przeboje. Z kolei na pasażerów przylatujących z Włoch czekały specjalnie dla nich przygotowane lotnicze muffinki.


Ruszyły loty do Mediolanu

Autorem fotografii jest Arek Rejmak

Powrót