Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontrast

Kontrast

Zmień język

Port Lotniczy Lublin wspiera Odlotowy Fundusz Stypendialny

31Lip
2013
Port Lotniczy Lublin wspiera Odlotowy Fundusz Stypendialny
31-07-2013

Port Lotniczy Lublin zaangażował się w pomoc dla Stowarzyszenia na rzecz Integracji Społecznej „Modrzew”.

Lotnisko przekazało wyznaczone miejsce parkingowe, z którego dochód zasili konto Funduszu Stypendialnego. Dzięki temu uzdolniona młodzież z powiatu świdnickiego otrzyma wsparcie finansowe.
 
 „Odlotowe Miejsce Parkingowe” czeka na wszystkich członków Klubu Odlotowych, którzy wylatując z lotniska w Świdniku będą chcieli zostawić swój samochód na parkingu długoterminowym przed wejściem do portu. Decydując się na pozostawienie auta, podróżny wspiera Odlotowy Fundusz Stypendialny, płacąc za parkowanie samochodu jedynie 50% opłaty cennikowej. Port Lotniczy Lublin został głównym partnerem „Odlotowych Stypendiów” i otrzymał tytuł „Odlotowej Firmy”.
 
- Z przyjemnością zaangażowaliśmy się w tę inicjatywę. Działania z zakresu odpowiedzialności społecznej są dla nas bardzo ważne, dlatego cieszymy się, że możemy pomóc potrzebującym. Sukcesywnie realizujemy strategię odpowiedzialności społecznej naszej firmy. W terminalu jest już skarbonka Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia – mówi Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin
 
Odlotowy Fundusz Stypendialny to forma pomocy finansowej dla młodzieży wybitnie uzdolnionej z powiatu świdnickiego oferowana przez Stowarzyszenie na rzecz Integracji Społecznej „Modrzew”. Ideą Funduszu jest wsparcie młodych uzdolnionych uczniów szkół gimnazjalnych, ponad gimnazjalnych oraz studentów kierunków dziennych, zamieszkujących na terenie powiatu świdnickiego.
 
O stypendium mogą starać się uczniowie, którzy wyróżniają się szczególnymi zdolnościami, osiągają sukcesy naukowe, sportowe, czy inne oraz angażują się społecznie. Nie jest to jednak jedyne kryterium. Potencjalnym stypendystą może zostać uczeń, który pochodzi z ubogiej rodziny, a sytuacja materialna jego rodziców nie pozawala na doskonalenie jego umiejętności, czy pasji. Za pieniądze ze stypendium będzie on mógł kupić instrument muzyczny, opłacić dodatkowe lekcje języka obcego, czy chociażby kupić nowe buty i ciepłe ubranie, które w zimie umożliwi mu dotarcie do szkoły bez obaw o przeziębienie.
 
Umowa ze Stowarzyszeniem Modrzew będzie zawarta na rok.
 
Więcej na temat „Odlotowych Stypendiów” można dostępne są na stronie www.odlotowi.eu.
Powrót