Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontrast

Kontrast

Zmień język

Port Lotniczy Lublin w obiektywie spotterów

22Paź
2013
Port Lotniczy Lublin w obiektywie spotterów
22-10-2013

,,Port Lotniczy Lublin w obiektywie spotterów” - pod taką nazwą w lubelskim ratuszu została otwarta wystawa zdjęć. Na 20 kartach można oglądać fotografie zrobione przez miłośników samolotów.

Wystawa przedstawia pracę lotniska widzianą z perspektywy spotterów. Znajdują się tu zdjęcia samolotów przewoźników, którzy oferują loty z lubelskiego lotniska czyli Ryanair, Wizz Air oraz Eurolot; jak również samoloty lądujące w porcie w ramach General Aviation. Na wystawie można zobaczyć   pracę dyżurnego operacyjnego oraz wozy Lotniskowej Straży Ratowniczo – Gaśniczej. Nie zabrakło również zdjęć z lądowania jednego z największych samolotów transportowych świata -  Rusłana, który do portu przyleciał 14 lutego br.


Wszystkie fotografie zostały wykonane przez miłośników awiacji, którzy są bardzo aktywną grupą na lubelskim lotnisku. PLL docenia rolę spotterów i wspiera ich pasję, jaką jest zamiłowanie do fotografowania samolotów. Dlatego dzięki wspólnej inicjatywie, wybudowana została tzw. górka spotterska, która na pewno ułatwi hobbystom obserwację samolotów lądujących i startujących z lotniska.

Wystawa potrwa do 8 listopada.Port Lotniczy w obiektywie spotterów

Powrót