Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontrast

Kontrast

Zmień język

Port Lotniczy Lublin podsumował loty czarterowe

01Paź
2013
Port Lotniczy Lublin podsumował loty czarterowe
01-10-2013

6 310 pasażerów lotów czarterowych odprawiono w sezonie letnim z Portu Lotniczego Lublin. Łącznie wykonano 58 operacji lotniczych. Mieszkańcy regionu lubelskiego,dzięki lotnisku,skorzystali z wygodnego transportu do Turcji i Bułgarii.

Pierwszy wakacyjny czarter z Portu Lotniczego Lublin ruszył 14 czerwca.  Był to samolot linii lotniczych Enter Air, który zabrał pasażerów do Burgas w Bułgarii. Ostatni lot czarterowy odbył się 25 września. Podróżni za pośrednictwem Travel Service Polska  polecieli do Antalyi w Turcji.

- Czartery są ważną częścią ruchu lotniczego, dlatego przykładamy dużą wagę do dalszego ich rozwoju. Mam nadzieję, że z roku na rok ich liczba będzie rosła. W tym celu w kolejnym sezonie zamierzamy nawiązać jeszcze bliższą współpracę z biurami podróży, gdyż od ich atrakcyjnej oferty zależy także i nasz sukces - podkreśla Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Loty odbywały się dwa razy w tygodniu (w środy do Turcji, w piątki do Bułgarii). Czartery cieszyły się dużą popularnością wśród mieszkańców województwa lubelskiego. Średni wypełnienie samolotu wynosiło blisko 80 proc.  Na trasie Lublin-Burgas wykonano 28 operacji lotniczych i przewieziono blisko 1800 pasażerów. Z kolei z 30 połączeń na  trasie Lublin-Antalya, skorzystało ponad 4500 turystów.

Połączenia  czarterowe z lotniska oferowało 6 touroperatorów: Itaka, Rainbow Tours, Exim Tours, Tui, Alfa Star oraz Neckermann.

Powrót