Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontrast

Kontrast

Zmień język

NOWE POŁĄCZENIE Z LUBLINA: Liverpool

14Wrz
2016
NOWE POŁĄCZENIE Z LUBLINA: Liverpool
14-09-2016

Lublin, 14 września 2016 – Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, świętuje dzisiaj pierwsze urodziny bazy w Lublinie, gdzie linia dysponuje samolotem typu Airbus A320 od 14 września 2015 roku i tworzy 36 miejsc pracy bezpośrednio związanych z działalnością Wizz Air w regionie.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w celu uczczenia tego wyjatkowego wydarzenia, przewoźnik ogłosił rozpoczęcie operacji na nowej trasie z Lublina do Liverpoolu w Wielkiej Brytanii. Nowe połączenie zostanie uruchomione 21 maja 2017 roku. Loty odbywać się będą 2 razy w tygodniu. Bilety dostępne są już w sprzedaży na stronie wizzair.com, a ich ceny rozpoczynają się od 89 PLN*. 
 
Od pierwszego lotu Wizz Air w 2012 roku, linia stale rozwija swoją lubelską siatkę połączeń, która aktualnie składa się z 7 niskokosztowych tras do 4 krajów. W 2015 roku Wizz Air przewiózł 175 tys. pasażerów na trasach z i do Lublina wspierając jednocześnie ponad 130 lokalnych miejsc pracy**. W 2016 roku przewoźnik oferuje ponad 300 tys. miejsc w lubelskiej siatce połączeń, co stanowi 57% wzrost w porównaniu do poprzedniego roku.
 
Wraz z nowymi połączeniami, w ofercie Wizz Air znajduje się obecnie w sumie 137 niskokosztowych tras do 24 krajów z ośmiu lotnisk w Polsce. 
 

NAJNOWSZE TRASY WIZZ AIR Z LUBLINA:

 

Kierunek

Dni

Data rozpoczęcia

Ceny od*

Liverpool

środa, niedziela

21 maja

89 PLN

 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Lublinie, Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air, powiedział: “Od pierwszego lotu WIZZ z lotniska w Lublinie w 2012 roku przewieźliśmy ponad pół miliona pasażerów na naszych trasach w lubelskiej siatce połączeń. W 2015 roku rozpoczęła działalność nasza baza, co przyczyniło się do wzrostu zatrudnienia w regionie oraz umożliwiło niskokosztowe podróżowanie jeszcze większej liczbie Polaków. Z wielką radością świętujemy dzisiaj pierwsze urodziny naszej bazy i ogłaszamy nową destynację z Lublina - Liverpool. Jesteśmy przekonani, że kolejne połączenie do Wielkiej Brytanii zyska popularność wśród naszych klientów. Z wielkim zaangażowaniem działamy na rzecz naszych klientów w Lublinie i mamy nadzieję na kontynuację naszej owocnej współpracy z tutejszym lotniskiem.”

 

- Pierwszy rok działalności bazy Wizz Air w Lublinie oceniam bardzo pozytywnie. Wizz Air jest naszym głównym, stabilnym partnerem w rozwoju siatki tanich połączeń lotniczych.

Dzisiejsza decyzja o uruchomieniu kolejnej, siódmej trasy z naszego lotniska, do Liverpoolu potwierdza potencjał naszego rynku i jest to kolejny krok w naszej długofalowej współpracy, która - chciałbym przypomnieć - rozpoczęła się z chwilą ogłoszenia pierwszych tras z Lublina ponad 4 lata temu. Sądzimy, że loty do Liverpoolu, podobnie jak inne połączenia Wizz Air, będą cieszyły się dużą popularnością nie tylko wśród Polaków mieszkających i pracujących w tamtym rejonie, ale także wśród turystów z Wielkiej Brytanii. Rozkład lotów tego połączenia jest bowiem idealny do zorganizowania kilkudniowego wypadu do Lublina i innych atrakcyjnych miejsc w naszym regionie – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz

 

Powrót