Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontrast

Kontrast

Zmień język

NOWE POŁĄCZENIE Z LUBLINA: KIJÓW

13Mar
2017
NOWE POŁĄCZENIE Z LUBLINA: KIJÓW
13-03-2017

13 marca linie lotnicze WIZZ AIR ogłosiły otwarcie nowej trasy z Polski do Kijowa, łącząc Lublin ze stolicą Ukrainy. Połączenie zostanie uruchomione 25 sierpnia 2017r. Loty będą odbywały się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i w piątki. Bilety na nowe połączenia dostępne są już w sprzedaży na wizzair.com, a ich ceny rozpoczynają się od 89 złotych*.

- Cieszymy się z kolejnej nowej trasy naszego strategicznego partnera, linii Wizz Air - powiedział Krzysztof Wójtowicz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Lublin SA. - Dla pasażerów z Ukrainy, Lublin jest drugim po Warszawie, celem podróży pod względem ilości przyjazdów oraz ważnym ośrodkiem akademickim dla studentów z Ukrainy. Jest także naturalnym miejscem tranzytowym, skąd po przylocie pasażerowie będą mogli udać się do innych miast w kraju, korzystając z innych środków transportu. Jestem przekonany, że nowe połączenie podniesie atrakcyjność naszego miasta dla mieszkańców z Ukrainy i wzmocni pozycję Lublina, jako ośrodka, w którym realizowany jest program Centrum Kompetencji Wschodnich - dodał Wójtowicz.
 
WIZZ oferuje aktualnie loty do Kijowa ze wszystkich swoich sześciu baz operacyjnych w Polsce. Nowe połączenia umocnią relacje biznesowe między Ukrainą i Polską.
 
Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air powiedział: “Z ogromną radością ogłaszamy dwie długo wyczekiwane trasy z Lublina i z Poznania do Kijowa. Wizz Air łączy obecnie stolicę Ukrainy ze wszystkimi swoimi sześcioma bazami w Polsce. Jesteśmy przekonani, że dwie nowe trasy szybko zyskają popularność wśród naszych klientów. Z wciąż rozwijającą się siatką połączeń liczącą aktualnie ponad 150 tras z Polski, linia Wizz Air pozostaje zaangażowana w swoją działalność na rzecz polskich klientów oferując niskie ceny podróży lotniczych oraz najwyższy poziom usług.”
 
Wraz z nowymi połączeniami do Kijowa, polska siatka połączeń WIZZ składa się aktualnie ze 151 tras do 27 krajów.
 

 

Trasa

Dni

Data rozpoczęcia

Cena od*

Lublin - Kijów

poniedziałek, piątek

25 sierpnia

89 PLN

 

 

Powrót