Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontrast

Kontrast

Zmień język

Nowe połączenie z lubelskiego lotniska - kierunek Wrocław

12Maj
2014
Nowe połączenie z lubelskiego lotniska - kierunek Wrocław
12-05-2014

Od 24 czerwca, cztery razy w tygodniu, polecimy z Lublina do Wrocławia. Nowe połączenie uruchamia polski przewoźnik Eurolot. Ceny biletów zaczynają się od 199 zł w jedną stronę.

Eurolot rozpoczął już sprzedaż biletów na nowe połączenie.Trasę będzie obsługiwać komfortowy samolot Bombardier Q400 NextGen, który zabiera na pokład 78 pasażerów. Podróż potrwa ponad godzinę. Polski przewoźnik będzie operował między Lublinem a Wrocławiem we wtorki, czwartki, piątki i niedziele.
 
Samolot z Wrocławia do Lublina będzie latał we wtorki o godz. 15.20, powrót ze stolicy województwa lubelskiego o godz. 16.55. W czwartki rejs będzie odbywał się o godz. 15.40 z województwa dolnośląskiego, aby powrócić z Lublina o godz. 17.15. W piątki Eurolot będzie startował z Wrocławia o godz. 12.35 i wracał z lotniska lubelskiego o godz. 14.10. W niedziele natomiast pasażerowie będą mogli polecieć z Wrocławia o godz. 09.50, a powrót z Lublina zaplanowano na godz. 11.25.
 
- Wrocław to ważny dla Lublina kierunek, przede wszystkim ze względów biznesowych. Nowe destynacje z lokalnego lotniska to szansa na rozwój gospodarczy naszego miasta i regionu. Szybka komunikacja, połączenia zarówno krajowe jak i zagraniczne, mają wpływ na podjęcie decyzji przez przedsiębiorstwa o ulokowaniu kapitału właśnie tutaj. Dodatkowo, loty do Wrocławia to też znakomita propozycja dla turystów - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
 
Rozkład nowej trasy jest dostosowany do innych połączeń Eurolotu, co zapewnia komfort przesiadek dla pasażerów tzw. tranzytowych: Lublin-Wrocław-Zurich w piątki i niedziele, Bruksela-Wrocław-Lublin w czwartki, Paryż-Wrocław-Lublin w piątki.
 
- Nowe połączenie Eurolotu to nowa szansa nie tylko umocnienia naszej pozycji na rynku lotniczym w Polsce, ale przed wszystkim konkurencyjna oraz wygodna opcja podróżowania dla pasażerów z regionu Wrocławia i Lublina. Dla naszej linii to kolejny odważny krok w realizacji strategii budowy połączeń pomiędzy największymi regionami w Polsce. Zależy nam, aby nasi pasażerowie mieli szybki, bezpośredni i komfortowy środek transportu podróżując po kraju, a to zapewnia właśnie Eurolot - mówi Tomasz Balcerzak, Prezes Zarządu Eurolot SA.
 
Cena biletu na połączenie Eurolotu zaczyna się już od 199 złotych w jedną stronę, koszt obejmuje możliwość przewozu bagażu rejestrowanego do 23 kg oraz bagażu podręcznego do 8 kg.
 
Równocześnie z ogłoszeniem nowej trasy, Eurolot z myślą o nadchodzącym sezonie wakacyjnym i uwzględniając dobre wyniki pasażerskie, zwiększa częstotliwość rejsów z Lublina do Gdańska. W systemie pojawi się dodatkowy lot we wtorki, który zgodnie z rozkładem będzie startował ze stolicy Pomorza o godz. 13.05 i lądował w porcie lubelskim o godz. 14.20 Wylot z Lublina zaplanowano na godz. 15.10 i przylot do Gdańska o godz. 16.30.
 

- Rozszerzenie siatki połączeń z naszego lotniska o kierunki krajowe, jest efektem bardzo dobrej współpracy z przewoźnikiem i wpisuje się w sygnalizowane wielokrotnie oczekiwania mieszkańców regionu - dodaje Krzysztof Wójtowicz, Prezes Portu Lotniczego Lublin SA

 

Obecnie Eurolot łączy Port Lotniczy Lublin z Gdańskiem i Mediolanem. Z Wrocławia przewoźnik wykonuje rejsy bezpośrednie do Gdańska, Zurychu, Brukseli i Paryża.

Powrót