Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontrast

Kontrast

Zmień język

Nowe połączenie Wizz Air Lublin - Sztokholm

26Sie
2014
Nowe połączenie Wizz Air Lublin - Sztokholm
26-08-2014

Wizz Air wzmacnia swoją obecność w Lublinie. Ogłaszamy nowe połączenie z Lublina do Sztokholmu!

WIZZ AIR: znaczący rozwój i 25% wzrostu w Polsce w 2015 roku - 2 nowe samoloty w bazach i 5 nowych połączeń

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosiła dalszy rozwój w Polsce. Ta wiadomość jest następstwem ogłoszenia piątego samolotu w bazie i otwarcia 8 nowych połączeń z Warszawy zaledwie trzy tygodnie temu. Wizz Air rozmieści 2 nowe samoloty w bazach w Katowicach i Poznaniu, poszerzając tym samym swoją flotę w Polscedo 18 samolotów Airbus A320, co stanowi wzrost ilości oferowanych miejsc o 25% w 2015 roku. 5. samolot w Katowicach i 2. w Poznaniu zostaną dostarczone do baz odpowiednio 29 marca i 21 maja. Wizz Air ogłosił także 5 nowych połączeń, które zostaną uruchomione z początkiem 2015 r.: z Gdańska do Molde (Norwegia) i Frankfurtu Hahn, z Katowic do Belfastu, z Poznania do Malmo oraz z Lublina do Sztokholmu Skavsta.
 
Po ogłoszeniu tych nowych połączeń, Wizz Air oferuje łącznie 104 trasy do 48 lokalizacji z 7 polskich lotnisk. Przewoźnik zwiększy także częstotliwość lotów na najpopularniejszych trasach w całej polskiej siatce połączeń.
 
Znaczący rozwój Wizz Airw stolicy i innych polskich regionach będzie dalej stymulować rozwój rynku pracy w sektorze lotnictwa i turystyki. Ponadto zwiększy liczbę osób odwiedzających, które już teraz mogą podróżować do Polski korzystając z niskich taryf Wizz Air. Bilety na nowych trasach, podobnie jak cała oferta na sezon letni 2015, są już dostępne w systemie rezerwacyjnym na stronie wizzair.com w cenach od 129zł**
 
Przemawiając nakonferencji prasowej w Warszawie, József Váradi, prezes Wizz Air powiedział: "Dzisiejszy dzień jest kolejnym ważnym krokiem na przód w Polsce dla WIZZ. Zaledwie w ciągu trzech tygodni ogłosiliśmy 3 nowe samoloty w polskich bazach, 13 nowych połączeń i 1,2mln dodatkowych miejsc w 2015 roku. W dalszym ciągu jesteśmy bardzo zaangażowani w zapewnianie niskich cen oraz atrakcyjnych usług dodatkowych, by jak najlepiej zaspokoić potrzeby polskich podróżnych. WIZZ z coraz bogatszą siatką połączeń i większą częstotliwością lotów na istniejących trasach z pewnością zagwarantuje wzrost ilości pasażerów podróżujących zarówno w celach turystycznych jak i biznesowych. Nasz rozwój spowoduje utworzenie ponad 1000 miejsc pracy w całej Polsce oraz stymulująco wpłynie na rozwój turystyki w całym kraju.
 

Decyzja linii Wizz Air o uruchomieniu nowego kierunku i rozszerzeniu siatki połączeń potwierdza potencjał naszego lotniska i wpisuje się w oczekiwania podróżujących, ale przede wszystkim daje nowe możliwości rozwoju miastu i regionowi – podkreśla prezes zarządu spółki Port Lotniczy Lublin Krzysztof Wójtowicz.

 

NOWA TRASA WIZZ AIR Z PORTU LOTNICZEGO LUBLIN

Nowe połączenie

Dni tygodnia

Start

Ceny od**

Lublin – Sztokholm Skavsta

Wt, Czw, Nd

21.05.2015 r.

PLN 129

 

ZWIĘKSZONA CZĘSTOTLIWOŚĆ LOTÓW WIZZ AIR Z PORTU LOTNICZEGO LUBLIN

Połączenie

Ilość lotów tygodniowo

Start

Lublin - London Luton

z 3 do 5

29.03.2015 r.

Lublin - Oslo Torp

z 2 do 3

21.05.2015 r.

 

** Cena biletu w jedną stronę wliczając podatki i opłaty obowiązkowe a także mały bagaż podręczny.

 Wizz Air

Powrót