Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontrast

Kontrast

Zmień język

Komunikat w sprawie zmian w siatce połączeń Ryanair

30sty
2014
Komunikat w sprawie zmian w siatce połączeń Ryanair
30-01-2014

Linie lotnicze Ryanair wstrzymały sprzedaż biletów na trasie Lublin – Dublin na sezon letni.

 Przewoźnik tłumaczy tę decyzję niewystarczającą ilością samolotów do obsługi tras z Dublina. Cięcia w rozkładzie lotnisk objęły już ponad 200 tras w całej Europie. W Polsce oznacza to likwidację ponad 30 tras, w każdym z portów regionalnych na 3-5 trasach. Ryanair zapewnia, że sytuacja ulegnie poprawie po dostawie nowych samolotów, które będą dostarczane do przewoźnika sukcesywnie od września 2014.
  
 - Wiemy o problemach z jakimi boryka się przewoźnik, niemniej jednak decyzja o wstrzymaniu sprzedaży na lotach do Dublina jest dla nas delikatnie mówiąc niezrozumiała – mówi Piotr Jankowski, rzecznik PLL.
 
 - W 2013 roku na tej trasie Ryanair przewiózł blisko 30 tys. pasażerów, notując wypełnienie zbliżone do 80% a w szczycie sezonu nawet 96%. Ceny biletów były jednymi z najwyższych w Polsce, a mimo to samoloty latały pełne – dodaje Jankowski.
 
 Niezależnie od ostatecznej decyzji przewoźnika PL Lublin przygotował informację dla pasażerów o alternatywnej możliwości podróży do Dublina z lotniska w Lublinie. Na stronie internetowej Port informuje o możliwościach przesiadek na londyńskich lotniskach w Luton i Stansted.
 
- Dotychczas Ryanair sprzedał około 20% miejsc na loty w sezonie letnim na tej trasie. Chcemy zminimalizować niedogodności dla pasażerów odwołanych rejsów dlatego przygotowaliśmy specjalną stronę, gdzie prezentujemy możliwości przesiadek przez Luton i Stansted. Naszym zdaniem to zdecydowanie lepsza alternatywa od męczącej podróży do Modlina oddalonego o 220km z Lublina i minimum 3,5 godziny czasu jazdy– mówi Piotr Jankowski, rzecznik PLL
 
Władze portu liczą, że połączenie do Dublina uda się przywrócić w drugiej połowie roku.
Powrót