Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontrast

Kontrast

Zmień język

Inauguracja połączenia do Kijowa

25Sie
2017
Inauguracja połączenia do Kijowa
25-08-2017

25 sierpnia odbył się pierwszy lot na trasie Kijów-Lublin-Kijów, inaugurując tym samym nowe połączenie z Portu Lotniczego Lublin. Loty realizowane są przez linie lotnicze Wizz Air dwa razy w tygodniu.

Podróżni do stolicy Ukrainy mogą polecieć w piątki i poniedziałki. Samolot węgierskich linii lotniczych Airbus A320 startuje z Kijowa o godzinie 12:10,  a w Lublinie ląduje o 12:30. Wyloty z Lublina odbywają się o 13:00, z lądowaniem w Kijowie o 15:15. Godziny lotów podane są w czasach lokalnych.
 
- To kolejne połączenie uruchomione przez naszego strategicznego partnera – linie lotnicze Wizz Air. Cieszymy się z dynamicznie rozwijającej się współpracy i zaufania, jakim obdarza nas ten przewoźnik. Loty do Kijowa, są ważne dla firm z województwa lubelskiego, które operują na rynku ukraińskim, ale także dla mieszkańców Ukrainy, dla których Lublin jest drugim celem podroży w Polsce pod względem ilości przyjazdów. Lubelskie to region, który od lat skutecznie współpracuje z Ukrainą zarówno w zakresie gospodarczym, kulturowym, jak i akademickim. Jestem przekonany, że połączenie lotnicze dodatkowo wzmocni tę współpracę  - mówi Krzysztof Wójtowicz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Lublin SA.
 
 
Samolot, który przyleciał do Lublina z Ukrainy został przywitany tradycyjnym salutem wodnym na płycie lotniska. Dla wszystkich pasażerów, którzy odlecieli z Portu Lotniczego Lublina pierwszym lotem, czekała słodka niespodzianka.
 
Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air powiedział: Z ogromną radością uruchamiamy dzisiaj kolejne dwie nowe trasy do Kijowa z Poznania i Lublina. Tym samym zapewniamy połączenia do stolicy Ukrainy ze wszystkich naszych baz w Polsce oferując minimum dwa loty tygodniowo. To nasza odpowiedź na zapotrzebowanie na niskokosztowe połączenia między Polską i Ukrainą. Z niesłabnącym zaangażowaniem zamierzamy nadal działać na rzecz naszych polskich i ukraińskich klientów dbając o najwyższy poziom usług ma pokładach naszych samolotów typu Airbus A320 oraz A321!
 


Inauguracja połączenia do Kijowa

Powrót