Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontrast

Kontrast

Zmień język

Czartery z Lublina coraz bardziej popularne

29Paź
2014
Czartery z Lublina coraz bardziej popularne
29-10-2014

W sezonie letnim Port Lotniczy Lublin odprawił 11 596 pasażerów lotów czarterowych. To prawie dwa razy więcej niż w zeszłym roku. Oprócz Turcji, która w tym sezonie cieszyła się największą popularnością, mieszkańcy regionu lubelskiego, mogli polecieć także do Bułgarii oraz na Kretę.

Sezon wakacyjnych czarterów z pewnością możemy zaliczyć do udanych. W tym roku odnotowaliśmy 41% wzrost ruchu pasażerskiego, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu wycieczkami z wylotem z Lublina. Mamy nadzieję, że przyszły sezon będzie jeszcze lepszy, zwłaszcza, że w ofercie biur podróży pojawiają się nowe kierunki - podkreśla Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.
 
Najpopularniejszym celem podróży wakacyjnych w sezonie Lato 2014, była Turcja (39% całego ruchu czarterowego). Bardzo dużym powodzeniem cieszył się również nowy kierunek w ofercie – grecka wyspa Kreta.
 
Najlepszym miesiącem dla czarterów był lipiec, kiedy z wakacyjnych połączeń skorzystało 3 748 osób. W sierpniu natomiast obsłużono największą miesięczną liczbę pasażerów w historii lotniska – 23 666 pasażerów, z czego 3 613 podróżnych wylatywało z Lublin na wakacje.
 
 
Loty czarterowe z lotniska oferowało 4 touroperatorów: Itaka, Tui, Wezyr Holidays oraz Atur. Największą dynamiką w tym okresie wykazało się biuro podróży Wezyr Holidays, które po raz pierwszy zaoferowało wakacje z wylotem z Lublina.
 
 
Znane są już pierwsze kierunki lotów czarterów Latem 2015. Całość oferty będzie dostępna w grudniu br., ale pasażerowie już dziś mogą rezerwować wakacje z wylotem z Lublina.
 
Na chwilę obecną podróżni mają do dyspozycji:
  • Dwa tureckie kierunki: Antalya i Bodrum (nowość!)
  • Grecję: Chania, Heraklion
  • Tunezję: Enfidha-Monastir (to kolejna nowość!)
  • Egipt: ( Sharm el Sheikh oraz po raz pierwszy Hurghada)
Powrót