Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontrast

Kontrast

Zmień język

Blisko 40 tysięcy odprawionych pasażerów

04Kwi
2013
Blisko 40 tysięcy odprawionych pasażerów
04-04-2013

10 352 odprawionych pasażerów w marcu, więcej lotów do Londynu oraz nowe połączenia do Liverpoolu – z takim bilansem Port Lotniczy Lublin rozpoczyna kolejny miesiąc pracy.

10 352 odprawionych pasażerów w marcu, więcej lotów do Londynu oraz nowe połączenia do Liverpoolu – z takim bilansem Port Lotniczy Lublin rozpoczyna kolejny miesiąc pracy. Obecnie lotnisko będzie funkcjonowało codziennie, przez cały tydzień.

Liczba obsłużonych pasażerów w marcu, byłaby większa o ok. 1 200 osób, gdyby nie fatalne warunki atmosferyczne, które sprawiły, że cztery samoloty zostały przekierowane na inne lotniska. Od 17 grudnia 2012 roku, czyli od uruchomienia działalności operacyjnej lotniska do końca marca 2013 roku w Porcie Lotniczym Lublin odprawiono 37 807 pasażerów. Pomyślnie wykonano 177 operacje lotnicze.

Zwiększyła się częstotliwość lotów do Londynu. Przewoźnicy korzystający z lotniska – Wizz Air oraz Ryaniar – uruchomili dodatkowe połączenia. Od 31 marca za pośrednictwem linii lotniczych Ryanair na lotnisko Londyn Stansted można polecieć także w niedzielę. Z kolei Wizz Air oferuje nowe rejsy do Londyn-Luton w czwartki. Obecnie Port Lotniczy Lublin będzie funkcjonował 7 dni w tygodniu.

W poniedziałek wielkanocny w Lublinie wylądował samolot linii lotniczych Ryanair, inaugurując tym samym regularne loty do Liverpoolu. Za pośrednictwem niskokosztowego przewoźnika, pasażerowie dwa razy w tygodniu (poniedziałek, piątek) będą mogli odwiedzić to popularne i znane m.in. dzięki zespołowi The Beatles miasto północnej Anglii.

Powrót