Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontrast

Kontrast

Zmień język

6 nowych tras i 2 nowych przewoźników w sezonie letnim Portu Lotniczego Lublin

17Mar
2017
6 nowych tras i 2 nowych przewoźników w sezonie letnim Portu Lotniczego Lublin
17-03-2017

Sezon letni w Porcie Lotniczym Lublin przyniesie znaczne rozszerzenie siatki połączeń. W rozkładzie pojawi się 6 nowych tras. Lublin zyska bezpośrednie połączenie do: Monachium, Tel Awiwu, Kijowa, Barcelony, Liverpoolu oraz Heraklionu. Pojawią się także 2 nowe linie lotnicze: PLL LOT oraz BMI Regional. W szczycie sezonu oznaczać to będzie 42 rotacje tygodniowo i oferowanie na poziomie ponad 355 500 miejsc.

Rozkład lotów w sezonie letnim prezentuje się bardzo atrakcyjnie. W naszej siatce pojawiły się kluczowe połączenia, nad którymi od dawna pracowaliśmy. Dzięki temu pasażerowie będą mieli dostęp do szerokiej oferty nowych, różnorodnych destynacji – powiedział Krzysztof Wójtowicz, prezes Zarządu Portu Lotniczego Lublin S.A.– Cieszy mnie fakt, że na naszym lotnisku pojawiają się nowi przewoźnicy. To potwierdza, że linie lotnicze dostrzegają potencjał miasta i regionu – dodał Wójtowicz.

 

Od 27 marca z Lublina będą operować linie lotnicze BMI Regional. Dzięki temu Lublin zyska połączenie z Monachium, dużym portem przesiadkowym sojuszu Star Alliance, dając możliwość dotarcia z Lublina do praktycznie  każdego zakątka Europy i wielu miejsc na świecie. Loty realizowane będą codziennie.

 

Linie Small Planet będą oferowały loty do słonecznej Barcelony, Heraklionu i Burgas. Do Barcelony samoloty zaczną latać od 1 maja. Połączenia do Heraklionu i Burgas wystartują odpowiednio 14 i 19 czerwca. Na mapie połączeń pojawi się także Liverpool, dokąd podróżni będą mogli polecieć na pokładach linii Wizz Air (dwa razy w tygodniu) od 21 maja. Z Izraelem Lublin połączą Polskie Linie Lotnicze LOT, które od 19 czerwca zabiorą pasażerów do Tel Awiwu (dwa razy w tygodniu). Od 25 sierpnia, dzięki liniom Wizz Air, Lublin zyska też połączenie ze stolicą Ukrainy – Kijowem (dwa razy w tygodniu).

 

W sezonie letnim, Ryanair przywróci połączenie z Dublinem, które realizowane będzie w formule sezonowej dwa razy w tygodniu. Częściej, bo cztery razy w tygodniu, przewoźnik zabierze też pasażerów do Londynu (Stansted). Z kolei Wizz Air na trasie do Oslo (Torp) i Doncaster (Sheffield) zwiększy liczbę rejsów z dwóch do trzech operacji tygodniowo w szczycie sezonu.

Powrót