Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontrast

Kontrast

Zmień język

50 tysięczny pasażer w Porcie Lotniczym Lublin !

25Kwi
2013
50 tysięczny pasażer w Porcie Lotniczym Lublin !
25-04-2013

25 kwietnia Port Lotniczy Lublin obsłużył 50 000 pasażera. Był nim Pan Zbigniew, który za pośrednictwem linii lotniczych Wizz Air o 17:55 wrócił ze służbowej podróży z Londynu.

Wyjątkowego pasażera osobiście przywitali przedstawiciele Portu Lotniczego Lublin, którzy w imieniu linii lotniczych Wizz Air wręczyli mu voucher na darmowy lot z Lublina. Bilet można wykorzystać na trasach, na których loty realizuje przewoźnik, czyli do Londynu lub Oslo.
- Po czterech miesiącach funkcjonowania lotniska, możemy przywitać 50 000 pasażera. Mam podstawy wierzyć, że teraz ich liczba będzie rosła jeszcze szybciej. Tym bardziej, że zaczyna się sezon wakacyjny, a z lotniska zostaną uruchomione połączenia czarterowe. Warto także podkreślić rosnącą popularność lotów biznesowych – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Grzegorz Muszyński.
Od kwietnia Port Lotniczy Lublin jest otwarty siedem dni w tygodniu. Przewoźnicy korzystający z lotniska – Wizz Air oraz Ryaniar – zwiększyli częstotliwość lotów do Londynu. Uruchomiono także nowe połączenie. Oprócz Londynu, Oslo, Dublinu, od pierwszego kwietnia, pasażerowie mogą polecieć również do Liverpoolu.
Port Lotniczy Lublin to nie tylko regularne połączenia, ale także general aviation, które szybko się rozwija. Z miesiąca na miesiąc loty biznesowe cieszą się coraz większą popularnością. W grudniu 2012 r. do Lublina przyleciały 4 prywatne samoloty. W styczniu br. było ich 10, w lutym 13, w marcu 15. W kwietniu już 16. Do tej pory, Port Lotniczy Lublin przyjął prawie sześćdziesiąt podniebnych taksówek. Z tej formy transportu skorzystali biznesmeni m.in. z Włoch, USA, Ukrainy, Niemiec oraz Rosji.
Powrót