Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontrast

Kontrast

Zmień język

Zwiedzanie

Port Lotniczy Lublin S. A. posiada ofertę zwiedzania lotniska przeznaczoną zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dostępne są trzy warianty wycieczek:
 
Wariant I - czas trwania ok. 60 min
 
Uczestnicy wycieczki będą mogli zobaczyć elementy infrastruktury portu lotniczego w strefie ogólnodostępnej. Zapoznajemy ich z pracą lotniska jak i elementami "ścieżki pasażera". Jest też przeznaczony czas na obserwację lądującego i startującego samolotu wraz z informacją co dzieje się w międzyczasie na płycie lotniska.
 
Wariant II - czas trwania ok. 2.5 h
 
Uczestnicy wycieczki będą mogli zobaczyć elementy infrastruktury portu lotniczego w strefie ogólnodostępnej i zastrzeżonej. Zapoznajemy ich z pracą lotniska jak i elementami "ścieżki pasażera" wraz z przejściem przez kontrolę bezpieczeństwa, zwiedzaniem m. in. bazy Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej jak i Bazy Techniczno-Garażowej. Podczas wycieczki obserwujemy start i lądowanie samolotu oraz elementy jego obsługi na płycie lotniska. W tym wariancie z przyczyn organizacyjnych wymagany minimalny wiek uczestników wynosi 7 lat. Wymagana jest też legitymacja szkolna lub dokument ze zdjęciem.
 

Wariant III- czas trwania ok. 5 h

Uczestnicy wycieczki będą mogli zobaczyć elementy infrastruktury portu lotniczego w strefie ogólnodostępnej i zastrzeżonej. Zapoznajemy ich z pracą lotniska jak i elementami "ścieżki pasażera" wraz z przejściem przez kontrolę bezpieczeństwa, zwiedzaniem m. in. bazy Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej jak i Bazy Techniczno-Garażowej. Podczas wycieczki obserwujemy start i lądowanie samolotu oraz elementy jego obsługi na płycie lotniska. Kolejnym etapem są zajęcia na symulatorze lotów Airbusa A320 i w symulatorze kabiny pasażerskiej, a także wykład z zakresu lotnictwa. W tym wariancie z przyczyn organizacyjnych wymagany minimalny wiek uczestników wynosi 13 lat. Wymagana jest też legitymacja szkolna lub dokument ze zdjęciem.

 
Regulamin wycieczek wraz z cennikiem znajduje się poniżej:
 
Kalendarz wycieczek - dostępne terminy

Galeria

Powrót